ZŁAP WIATR W ŻAGLE

wojtus, jeziorak, siemany, stowarzyszenie zeglarskie wojtus, obozy zeglarskie, czarter jachtow, wypozyczalnia jachtow, jeziora, zagle. zagle elblag
wojtus, jeziorak, siemany, stowarzyszenie zeglarskie wojtus, obozy zeglarskie, czarter jachtow, wypozyczalnia jachtow, jeziora, zagle. zagle elblagZŁAP WIATR W ŻAGLE

ŻEGLARSTWO DLA MŁODZIEŻY

Rejsy turystyczno-rekreacyjne na Jezioraku - 7 dni

 

 

LATO 2024

Zapraszamy na obozy młodzieżowe w formie wędrownych rejsów rekreacyjno- turystycznych, podczas których aktywnie spędzisz czas, jak również poznasz przepiękny akwen Jezioraka oraz malowniczą okolicę Pojezierza Iławskiego.

Rejsy te skierowane są do tych osób, które chcą rozpocząć niesamowitą przygodę pod żaglami, jak i do tych, które już żeglują. Podczas tygodniowego wypoczynku na wodzie możesz zdobyć lub pogłębić swoją wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu najpopularniejszej dziedziny sportów wodnych, jaką jest żeglarstwo. Nie musisz mieć w tym zakresie doświadczenia, najważniejsze jest, abyś chciał zdobywać je razem z nami.

 

Żeglarstwo to także wspaniała zabawa, wieczory przy ognisku i szantach, a przede wszystkim poznawanie ciekawych ludzi i nawiązywanie nowych przyjaźni w gronie rówieśników.

 

Rejsy odbywają się na nowoczesnych i komfortowych jachtach Antila 26 oraz Antila 24.

Wiek uczestników: od 13 do 18 lat

 

OFERTA 2024

TERMINY NOCLEGI WYŻYWIENIE UBEZPIECZENIE CENA W PLN
01.07 - 06.07 Na jachcie Wyżywienie całodzienne przygotowywane na jachtach NNW PZU S.A. do 10.000 PLN 1 400,00
08.07 - 13.07 Na jachcie Wyżywienie całodzienne przygotowywane na jachtach  NNW PZU S.A. do 10.000 PLN  1 400,00
15.07 - 20.07 Na jachcie Wyżywienie całodzienne przygotowywane na jachtach  NNW PZU S.A. do 10.000 PLN  1 400,00
22.07 - 27.07 Na jachcie Wyżywienie całodzienne przygotowywane na jachtach  NNW PZU S.A. do 10.000 PLN  1 400,00
         
         

 

 

Cena zawiera

 • - nocleg na jachcie Antila 26 i Antila 24,
 • - opiekę doświadczonej kadry z uprawnieniami żeglarskimi i innymi stosownymi do pracy z młodzieżą,
 • - wyżywienie całodzienne przygotowywane na jachtach,
 • - spływ kajakowy,
 • - opłaty za postój jachtu w portach (bez opłat za pobyt osób w portach),
 • - paliwo do jachtu,
 • - realizację programu rejsu w tym ogniska, zabawy plenerowe,
 • - ubezpieczenie NNW,
 • - upominek niespodzianka,

 

 

Cena nie zawiera

 • - transportu - dojazd własny do Siemian,
 • - opłat za sanitariaty (WC, prysznice, umywalki) oraz opłat za pobyt osób w portach, w których zazwyczaj wliczone jest korzystanie z WC, umywalek lub z WC, prysznica, umywalki – w zależności od portu. Orientacyjne ceny: WC ok. 2 – 3 zł, prysznice 10 – 20 zł, umywalki 3 – 5 zł, opłaty pobytowe 5-20 zł, razem ok. 150 zł,
 • - wydatków własnych.

 

MIEJSCE ROZPOCZĘCIA/ZAKOŃCZENIE REJSU

- Siemiany – Polana „U HERMANA”
- Rozpoczęcie obozu w niedzielę o godz. 14:00
- Zakończenie obozu w sobotę o godz. 12:00

 

ZAKWATEROWANIE

Uczestnicy w trakcie rejsu nocują wewnątrz jachtu na kojach jednoosobowych i dwuosobowych, każdy ma swoje „łóżko”. Każdy uczestnik musi posiadać swój śpiwór. Na jachcie z załogą nocuje opiekun (sternik).

 

 

PONIŻEJ KRÓTKA CHARAKTERYSTYKA NASZYCH JACHTÓW:

 

1. ANTILA 24

Antila 24 posiada bardzo obszerne wnętrze, w którym znalazło się miejsce na 6 pełnowymiarowych koi (+2 koje rozkładane), kambuz i toaletę w oddzielnej kabinie. Jest jednostką bardzo szybką i z pewnością zadowoli wymagających żeglarzy. Nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych jacht prowadzi się pewnie i bezpiecznie. Wszystkie liny do obsługi jachtu zostały sprowadzone do kokpitu co dodatkowo zwiększa komfort żeglugi. Obszerny i wygodny kokpit może z łatwością pomieścić całą załogę.

 

Specyfikacja techniczna
powierzchnia żagli (m2) 27
długość (cm) 820
szerokość (cm) 278
zanurzenie min. (cm) 35
zanurzenie max. (cm) 138
wysokość w kabinie (cm) 180
ilość koi 6 - 8
max załogi 6 - 8
rodzaj miecza obrotowy
masa miecza (kg) 90
masa balastu (kg) 450
rodzaj silnika zaburtowy
moc silnika (KM) 4 - 6

 

 

2. ANTILA 26

Wnętrze jachtu jest wyjątkowo obszerne i funkcjonalne. Uzyskana wysokość w kabinie – 185cm ( pod suwklapą 193cm), pełnowymiarowa mesa z dwoma kojami po 2m każda, duży kambuz i toaleta o wielkości typowej dla jachtu 9 metrowego z pewnością dają poczucie komfortu. Jacht ma 6 pełnowymiarowych koi.

Wszystkie liny do obsługi żagli sprowadzone są do kokpitu. Jacht jest wyposażony w pełną stabilizację masztu wraz z bramą do jego kładzenia, miecz obrotowy i podnoszoną do pionu płetwę sterową. Antila 26 zachowuje się na wodzie bardzo spokojnie, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Jacht jest zrównoważony i łatwy w prowadzeniu. Dla zapewnienia bardziej komfortowych warunków mieszkalnych posiada zamkniętą kabinę dziobową i półzmkniętą kabinę rufową.

 

Specyfikacja techniczna
powierzchnia żagli (m2) 29,74
długość (cm) 880
szerokość (cm) 288
zanurzenie min. (cm) 38
zanurzenie max. (cm) 165
wysokość w kabinie (cm) 185
ilość koi 6 - 8
max załogi 6 - 8
rodzaj miecza obrotowy
masa miecza (kg) 145
masa balastu (kg) 600
rodzaj silnika zaburtowy
moc silnika (KM) 4 - 6

 

 

WYŻYWIENIE

Jachty wyposażone są w kambuz, czyli elementy wyposażenia kuchennego (kuchenka, zlew, naczynia, sztućce, itp.), co pozwala na przygotowanie posiłków przez załogę pod nadzorem opiekuna. Posiłki przygotowywane są z dostarczanych przez organizatora produktów świeżych, jak i półproduktów. Osoby, które nie jedzą mięsa lub są na diecie zaleconej przez lekarza powinny zgłosić ten fakt jeszcze przed rejsem i dostarczyć listę produktów, które mogą spożywać. Dokładamy wszelkich starań, by zapewnić uczestnikowi niezbędne lub zastępcze produkty. Na jachcie dostępne jest wyżywienie przez cały czas trwania rejsu.

 

 

TRASA I PROGRAM

Rejsy rozpoczynają się i kończą w Siemianach, na Jezioraku. Miejscowości do których możemy zapłynąć to, np. Iława, Zalewo. Proponujemy również dzikie przystanie, czy też nocleg z dala od lądu na kotwicy w bezpiecznej zatoczce (do dyspozycji 16 wysp wokół całego Jezioraka).

Podczas rejsu wędrownego jacht jest naszym „domem”. Codziennie po śniadaniu wypływamy i około godz. 18 spływamy do portu. Oczywiście w trakcie płynięcia zatrzymujemy się np. żeby zjeść, wykąpać się w jeziorze lub zwiedzić ciekawe miejsca. Flota na jeziorze pozostaje w zasięgu lornetki, telefonu komórkowego, który każdy sternik posiada. Wieczorem po spłynięciu do portu organizujemy wspólnie z innymi uczestnikami ognisko, śpiewanie szant i inne zabawy plenerowe.

 

Trasa rejsu i realizacja programu jest w pełni uzależniona od warunków atmosferycznych.

 

 

PRZYKŁADOWY PROGRAM I PLAN DNIA

Wędrowny rejs, dzięki któremu poznasz ciekawe miejsca Pojezierza Iławskiego. Na jachtach znajduje się sprzęt sportowy, z którego młodzież może korzystać w wolnym czasie.

 

1 DZIEŃ 

 • Zbiórka uczestników w Siemianach na Polanie „U HERMANA” o godz. 14:00.
 • Zakwaterowanie uczestników na jachtach i zapoznanie ich z podstawowymi wiadomościami dotyczącymi żeglarstwa (bezpieczeństwo i zasady zachowania się na jachcie).
 • Spotkanie organizacyjne kadry i uczestników (zapoznanie z regulaminem rejsu).
 • Sprawdzenie umiejętności pływania przez ratownika WOPR.
 • Przepłynięcie.
 • Obiadokolacja – ognisko.

 

2-6 DZIEŃ 

 • Spotkanie poranne.
 • Nauka i szlifowanie umiejętności obsługi jachtu, poznawanie tajników żeglarstwa. Kąpiele, plażowanie, zajęcia ruchowe, gry i zabawy, wycieczki piesze, turnieje piłkarskie, szantowanie, ogniska.
 • W trakcie rejsu zobaczymy zespół wysp wokół Jezioraka, poznamy historie z nimi związane. Odbędziemy całodzienny rejs do Iławy oraz do Zalewa.

 

7 DZIEŃ

 • Śniadanie.
 • Klar na jachtach.
 • Wyokrętowanie.
 • Zakończenie rejsu w Siemianach na Polanie „U HERMANA” o godz. 12:00.

 

UCZESTNICY

Nasze imprezy nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania i nie stwarzają żadnych szczególnych wymogów dotyczących zdrowia i kondycji. Uczestnikami rejsu jest młodzież w wieku 13-18 lat, w miarę możliwości do załogi przydzielamy osoby stosując przedziały wiekowe 13-15 lat i 16-18 lat. Osoby zapisane w grupie umieszczamy razem na jachcie. W sytuacji kiedy grupa znajomych będzie liczebniejsza od ilości miejsc na jachcie, dzielimy grupę według jej sugestii.

 

 

KADRA

Nasi pracownicy to przede wszystkim ludzie z charyzmą i doświadczeniem, pasją i zapałem, instruktorzy żeglarstwa, sternicy i wychowawcy kolonijni, jak również ratownicy WOPR. Podczas rejsu zadbają o bezpieczeństwo, nauczą żeglować i zorganizują udaną zabawę. Na wodzie opiekę nad załogą sprawuje jej sternik, a na lądzie cała kadra obozów młodzieżowych. Osobą dowodzącą jest Komandor Rejsu z uprawnieniami kierownika kolonijnego.

 

 

UBEZPIECZENIE

Uczestnicy wszystkich rejsów są ubezpieczeni od NNW na kwotę do 10.000 zł. Jachty, na których pływamy są również ubezpieczone w PZU SA, OC użytkownika.

 

 

UWAGI